loading...

مجله ی اینترنتی صلوات

مطهری,شعری که آیت الله مطهری برای امام سرودند,شعری که آیت الله مطهری در فراق امام سرودند,شهید مطهری,امام خمینی,

همۀ ملت باید به پای صندوقهای رأی بروند و آزادند هرچه می‌خواهند بنویسند و به صندوق بریزند. اگر چنانچه رأیشان «نه» باشد، آزادند هرچه می‌خواهند بنویسند و نحوۀ حکومتی را که انتخاب می‌کنند در رأی خود بنویسند؛ ولی من توصیه می‌کنم برای اطاعت امر خدا کوشش کنند و به جمهوری اسلامی رأی بدهند. خداوند همۀ شما را سعادتمند کند و ملت ما را به استقلال، آزادی و رفاه برساند.

سخنان امام در ۱۰ فروردین ۵۸من از عموم ملت ایران تشکر می‌کنم که در این رفراندم شرکت کردند و رأی قاطع خودشان را که باید گفت صددرصد پیروزی بوده است و رأی داده شده است، به طور قاطع رأی خودشان را دادند و به جمهوری اسلامی همه رضایت دادند و رأی دادند؛ چنانچه قبلاً هم داده بودند این رأی را. ما احتیاجی نمی‌دیدیم در این مسئله به رفراندم لکن چون برای قطع بعض حرفها و بعض بهانه‌ها بنابراین شد که رفراندم بشود. و بهانه‌گیرها فهمیدند به اینکه مسئله آنطور که خیال می‌کردند نیست و ملت با اسلام است، ملت با روحانیت اسلام است، ملت می‌خواهد که قرآن کریم در ایران عمل بشود؛ و بحمداللّه‌ با شوق و شعف و شور و عشق، همه اقشار ملت از سرتاسر ایران رأی خودشان را دادند به جمهوری اسلام و نه چیزهای دیگر. جمهوری اسلام است که می‌تواند همۀ مقاصد ایرانی را انجام دهد؛ جمهوری اسلام است که احکام مترقی او بر تمام احکامی که در سایر قشرها و سایر مکتبهاست تقدم دارد.

سخنان امام در ۱۲ فروردین ۵۸ بعد از اعلام نتیجه رفراندومو ما امیدواریم که خداوند تعالی به ما توفیق بدهد، که تا حالا که رساندیم مطلب را به اینجا و جمهوری اسلامی را اعلام کردیم؛ و الآن من اعلام می‌کنم جمهوری اسلامی را و این روز را روز عید می‌دانم. و امیدوارم که در هر سال روز «۱۲ فروردین» روز عید ملت ما باشد؛ که رسیدند به قدرت ملی و خودشان سرنوشت خودشان را به دست خواهند گرفت. ما به همۀ ملت تبریک عرض می‌کنیم و من این روز را بر ملت عزیز خودمان، به همۀ اقشارشان، تبریک عرض می‌کنم. مبارک باد بر شما این عید! مبارک باد بر شما این جمهوری اسلامی! لکن همه مکلفیم که احکام اسلام را مراعات کنیم. باید بازار ما بازار اسلامی باشد؛ بازار ما از بی‌انصافی باید شستشو بشود. باید دولت ما و همۀ دولتهایی که بعدها می‌آیند همه روی موازین اسلامی باشد، وزارتخانه‌ها روی موازین اسلامی باشند، ادارات دولتی روی موازین اسلامی باشند. باید مملکتی که رنگِ طاغوت دارد مبدل بشود به مملکتی که رنگِ اللّه‌ دارد. باید مملکت طاغوتی به مملکت الهی تبدیل بشود.

سخنان امام در ۱۲ فروردین ۵۸ بعد از اعلام نتیجه رفراندوممبارک باد بر شما روزی که در آن تمام اقشار ملت به حقوق خود می‌رسند، فرقی بین زن و مرد و اقلیت‌های مذهبی و دیگران در اجرای عدالت نیست. طاغوت دفن شد و طغیان و سرکشی به دنبال او دفن می‌شود، و کشور از چنگال دشمنهای داخلی و خارجی و چپاولگران و غارت پیشگان نجات یافت. اینک شما ملت شجاع، پاسداران جمهوری اسلامی هستید. اینک شما هستید که باید این ارث الهی را با قدرت و قاطعیت حفظ کنید و نگذارید بقایای رژیم متعفن[۴]که در کمین نشسته‌اند و طرفداران دزدان بین‌المللی و نفتخواران مفتخوار در بین صفوف فشردۀ شما رخنه کنند. اینک شمایید که باید مقدرات خود را به دست بگیرید و مجال به فرصت طلبان ندهید، و با قدرت الهی که مظهر آن جماعت است، قدمهای بعدی را بردارید، و با فرستادن طبقۀ فاضله و امنای خود در مجلس مؤسسان، قانون اساسی جمهوری اسلامی را به تصویب برسانید، و همان طور که با عشق و علاقه به جمهوری اسلامی رأی دادید، به امنای امت رأی دهید تا مجالی برای بداندیشان نماند.

نامه امام خمینی برای اعلام نتیجه رفراندوم و تشکر از مردم

عباس نعمتی بازدید : 1012 چهارشنبه 12 فروردين 1394 زمان : 3:32بعد از ظهر نظرات ()
نامگذاری یک خیابان در عراق به نام امام خمینی(ره)


بعد از طهر چهار شنبه ۲۹ بهمن یکی از خیابان های نجف با حضور مقامات محلی استان نجف و با حضور دو معاون رییس جمهوری و مسوولان کنسولی و شخصیت های برجسته این شهر به نام امام خمینی نام گذاری شد.

به گزارش ایرنا، خیابانی که به نام امام خمینی(ره) نامگذاری شده، 6 بانده و به طول 6 کیلومتر است که از ورودی شهر نجف از سمت فرودگاه به سمت کوفه، تا کمربندی این شهر را در بر می گیرد.
در مسیر این خیابان دو مرکز مهم فرهنگی و درمانی ، یکی مرکز فرهنگی نجف و دیگری 'مدینه الطب شهید صدر' واقع است و از خیابان های اصلی و مهم نجف محسوب می شود. این خیابان همچنین محل آغاز راهپیمایی اربعین حسینی (ع) نجفی ها به سمت کربلاست.
در ورودی به این خیابان از همان ابتدا با یک تصویر بزرگ از امام خمینی(ره) و تابلوی راهنمایی که بر آن نوشته شده 'شارع الامام روح الله الخمینی'، روبه رو می شوید؛ موضوعی که با نصب این تابلوها در دو سه روز اخیر نظر رانندگان عبوری را به خود جلب کرده است.

صدام چنین روزی را فکر هم نمی کرد. او که می خواست جمهوری اسلامی ایران را نابود کند فکر هم نمی کرد که روزی نام و تصویر امام خمینی بر یک خیابان عراق نصب شود.عباس نعمتی بازدید : 796 شنبه 02 اسفند 1393 زمان : 1:54بعد از ظهر نظرات ()
امام خمینی: اینان که چشم هایشان جز ظواهر و بند و بستهای مادی را نمی‌بیند و از قدرت مافوق الطبیعه بی‌خبرند؟ محال می‌پنداشتند که یک ملت با دست خالی و بدون هیچ یک از ابزارهای جنگ های امروزی بر یک رژیم ۲۵۰۰ ساله که تا بن دندان مسلح به سلاح های امریکایی و غربی و شرقی بود چیره شود. و پس از آن، در محاسبات دیگرشان، این پندار که هر انقلابی باید یا متکی به غرب باشد یا به شرق، و یا این انقلاب اسلامی تازه و بی سابقه بیش از چند ماهی نمی‌پاید، غلط از آب درآمد. ماهها پس از ماه ها و نیز سالها گذشت و ایران آرامش خود را باز یافت؛ و انقلاب و رژیم اسلامی چون کوهی خلل ناپذیر بر جای ماند؛ و جهان شرق و غرب را با قدرتی الهی مواجه نمود.

سخنرانی امام خمینی در ۲۲ بهمن ۶۲ در جماران
عباس نعمتی بازدید : 1017 جمعه 17 بهمن 1393 زمان : 4:35بعد از ظهر نظرات ()

امام به طلبه ها می فرمودند: اگر جوانها زیاد به سراغ مستحبات بروند، از واجباتشان باز می مانند.

ایشان می فرمودند: آنهایی که خیلی مقدس بوده اند به دلیل افراط در این کارها از حوزه علمیه گذاشتند و رفتند. مقدسی زیاد برای بچه های پانزده شانزده ساله خستگی آور است. تفریحات مشروع داشته باشند، ولی گناه نکنند.


امید انقلاب، آیت الله فضل الله محلاتی، ش ۱۴۲

سیره آفتاب، نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها

عباس نعمتی بازدید : 788 دوشنبه 06 بهمن 1393 زمان : 6:50بعد از ظهر نظرات ()

سعید ابوالقاضی نام مقاله: وحدت مسلمین و تمدن سازی نوین اسلامی

نویسنده: سعید ابوالقاضی
چکیده

تمدن به معنای وابستگی به شهر است و خروج از مرحله بادیه نشینی است و با فرهنگ تفاوت دارد . هر جامعه ای ممکن است تمدن نداشته باشد اما فرهنگ را همه دارند . تمدن سازی نوین اسلامی یعنی در بخش ابزاری و سخت افزاری پیشرفت های مادی و معنوی داشت. آیت الله خامنه ای و امام خمینی (ره) دیدگاه های زیبایی و نوینی در این زمینه بیان کرده اند که در این مقاله گنجانده شده است . چند تعریف برای وحدت بین مسلمین بیان شده است و از نظر قرآن ، روایات ، اشخاص مختلف از جمله امام خمینی (ره ) ، آیت الله خامنه ای ، دکتر شریعتی ، آیت الله بروجردی نیز بیان شده است . وحدت بین شیعه و سنی در برابر دشمن از شخصیت های مختلف بررسی شده است . نقش نماز جمعه و آیات و روایات مربوط به این امر مهم آورده شده است . نقش حج و آیات و روایات مربوط به این مهم نیز مورد بررسی قرار داده شده است . منابع مورد استفاده از کتب ، نشریات و بیانات چندین و چند ساله انقلاب اسلامی و شخصیت های مختلف است . در بحث تفرقه نیز آیات قرآن ، روایات معصومین ، امام خمینی و آیت الله خامنه ای مورد بررسی قرار داده شده است . شهید مطهری عوامل آسیب پذیری مسلمین را بررسی کرده و بیان نموده است . همچنین نوشته ای کوتاه در مورد تمدن اسلامی و نقش آن در جهان را بیان کرده است .

کلمات کلیدی :  تمدن سازی نوین اسلامی ، قرآن کریم ، پیامبر ، امام خمینی ، آیت الله خامنه ای ، وحدت مسلمین ، تفرقه
عباس نعمتی بازدید : 3561 پنجشنبه 25 دي 1393 زمان : 2:10بعد از ظهر نظرات ()


مرحوم آقای واعظ زاده خوانساری از علما و بزرگان عرفان و اهل منبر بود و با امام خیلی مانوس بود. یک روز به من گفت: آقای برهانی بیا امروز به زیارت حاج آقا روح الله برویم.

به محضر امام رفتیم. با توجه به سوابق رفاقتی که این دو با هم داشتند امام به او فرمودند: آقای واعظ زاده، ما به خاطر رفاقت با شما همیشه بهره ای از هم می بردیم چه از مباحث علمی و چه اشعار ادبی.


عباس نعمتی بازدید : 1056 دوشنبه 08 دي 1393 زمان : 1:57بعد از ظهر نظرات ()
آیت الله خامنه ای در کنار امام خمینی
 
انقلاب كبير اسلامى بكلى جهت را عوض كرد و ورق را برگرداند. همت امام - كه رهبر اين انقلاب و زمامدار اين انقلاب و پيشواى اين انقلاب بود - بر اين گماشته شد كه روح عزت ملى را در اين مردم احياء كند؛ عزت آنها را به آنها برگرداند.
 
ادامه مطلب........
 
عباس نعمتی بازدید : 1259 چهارشنبه 14 خرداد 1393 زمان : 10:40بعد از ظهر نظرات ()
سالروز رحلت امام خمینی (ره) تسلیت باد.
 
hlhl oldkd
 
زنجیر دل
 
جز گل روی تو امید به جایی نبود
 
درد عشق است به غیر تو دوایی نبود
 
بنده موی تو ام دست فشانی نرسد
 
راهی کوی تو ام راهنمایی نبود
 
حلقه زلف تو زنجیر دل غمگین است
 
از دلم جز رخ تو حلقه گشایی نبود...
 
عباس نعمتی بازدید : 890 سه شنبه 13 خرداد 1393 زمان : 7:49بعد از ظهر نظرات ()
شهید مطهری در ۱۵ خرداد سال ۱۳۴۲ به همراه جمعی از علما دستگیر شدند و به زندان منتقل شدند، در زندان در فراق امام خمینی غزلی عاشقانه و حماسی سرودند.
 
شهید مطهری
 
شعر در ادامه مطلب.........
 
عباس نعمتی بازدید : 875 یکشنبه 13 بهمن 1392 زمان : 9:36قبل از ظهر نظرات ()

تعداد صفحات : 2

تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 917
 • کل نظرات : 407
 • افراد آنلاین : 8
 • تعداد اعضا : 124
 • آی پی امروز : 475
 • آی پی دیروز : 746
 • بازدید امروز : 1,087
 • باردید دیروز : 1,729
 • گوگل امروز : 419
 • گوگل دیروز : 696
 • بازدید هفته : 9,386
 • بازدید ماه : 12,320
 • بازدید سال : 415,111
 • بازدید کلی : 5,133,487