loading...

مجله ی اینترنتی صلوات

دانلود,صوت,دانلود صوت,نوا,دانلود نوا,تبسم آسمان,دانلود نوای تبسم آسمان,نوای تبسم آسمان,دانلود تبسم آسمان,دانلود نوای تبسم آسمان با صدای هادی گرسویی,هادی گرسویی,امام زمان,

کتاب کمی دیرتر اثر سید مهدی شجاعی است که اولین بار در سال 1390 انتشار یافته است.

انتشارات نیستان این کتاب را چائ کرده است. این اثر که از چهار فصل زمستان، پاییز، تابستان و بهار تشکیل شده، نگاهی است متفاوت و نقادانه به فضای انتظار جامعه امروز. رمان با یک اتفاق شگفت و غریب آغاز میشود، جشن نیمه‌شعبان و مجلسی پرشور و بسیاری که فریاد «آقا بیا» سرداده‌اند… در این میان جوانی و فریادی که: «آقا نیا…» این شروع جذاب ما را با شخصیت‌هایی آشنا میکند که همه مدعی انتظارند اما وقتی هنگام عمل میرسد و هنگامه عمل به شعارها میرسد، آن نمیکنند که میگفتند. رمان در فضایی مکاشفه‌گونه و بیزمان پیش میرود و مواجه همه آدم‌ها را میبینیم با قصه ظهور… و کشف چرایی «آقا نیا»ی جوان. شجاعی در این رمان همه اقشار و همه آدم‌ها را با بهانه‌هایشان برای نخواستن امر ظهور، دقیق و ظریف معرفی میکند. تا آنجاکه حتی به راوی هم رحم نمیکند و در فضایی بسیار بدیع،‌ خودش را هم در معرض این امتحان میگذارد. نویسنده در «کمی دیرتر» همه آفت‌های انتظار را با شخصیت‌های قصه‌اش برای مخاطب روایت نمیکند، بلکه به تصویر میکشد و نشانش میدهد… انسان‌های مدعی انتظار و منتظر ظهور غریبه نیستند؛ خودمانیم و شجاعی در رمانش به خوبی به این زبان دست یافته که وقتی از هر قشر و صنف و گروهی یک نمونه آورده با مصادیق کار ندارد و در پی اثبات شمول ادعایش است. نویسنده در پایان همه موشکافیهایش در نقد منتظران به دنبال آن است که مخاطب منتظر واقعی را بشناسد و ببیند که انتظار به فریادهای بلند «آقا بیا» نیست؛ به دلی است که برای حضرت میتپد و اخلاصی که میان زندگی جاری است و آقایی که خودش به دیدار منتظرانش میآید…


لینک ها:


خرید از دیجی کالا به قیمت  13500  تومان غیر از هزینه پست


خرید از کتاب فردا به قیمت  13500 تومان


خرید از انتشارات نیستان به قیمت 15000 تومان


خرید نسخه دیجیتال از فراکتاب به قیمت 5000 تومان

عباس نعمتی بازدید : 2940 دوشنبه 18 خرداد 1394 زمان : 10:51قبل از ظهر نظرات ()
یا صاحب الزمان (عج)
 
۱ ـ أمَّا الْحَوادِثُ الْواقِعَةُ فَارْجِعُوا فيها إلى رُواةِ حَديثِنا (أحاديثِنا)، فَإنَّهُمْ حُجَّتي عَلَيْكُمْ وَ أنَا حُجَّةُ اللهِ عَلَيْكُمْ.(۱)

جــهــت حــلّ مــشكلات در حـــوادث - امــور ســيـــاســـى، عـــبــادى، اقـــتـــصــــادى، نـــظـــامـــى، فــــرهـــنـــگـــى، اجـــــتــــمـــــاعــــى و... - بــــه راويـــان حـــديـــــث و فــــقــــهــــاء مــــراجــــعــــه کــــنــــيــــد كــــه آن هـــــا در زمـــــان غــــيــــبـــــت خــــلــــيــــفـــــه و حــــجّــــت مـــــن بـــــر شــــمـــــا هــــســــتــــنــــد و مــــن حـــــجّــــــت خــــداونـــــد بــــر شـــــمــــا مـــــى بــــاشــــم.

ادامه مطلب.......

عباس نعمتی بازدید : 1198 پنجشنبه 22 خرداد 1393 زمان : 10:51قبل از ظهر نظرات ()
 یا صاحب الزمان (عج)
 
آیت الله مکارم: همانطور كه براى حضرت مهدى(عج) يك غيبت صغری و يك غيبت كبری است؛ يعنى درست مانند آفتاب [كه] وقتى مى‏خواهد پنهان شود ابتدا قرص خورشيد پشت افق پنهان مى‏شود ولى هوا نيمه روشن است و كم‏كم اين روشنايى برچيده و تاريك مى‏شود، براى ظهورش هم يك ظهور كبری و يك ظهور صغری است.
 
ادامه مطلب........
 
عباس نعمتی بازدید : 995 چهارشنبه 21 خرداد 1393 زمان : 12:48قبل از ظهر نظرات ()
 ولادت امام زمان (عج) مبارک باد
 
به حسن و خلق و وفا کس به یار ما نرسد       ترا در این سخن انکار کــــار مـــا نــــرســــد
 
اگرچه حسن فروشان به جلوه آمــــــــده اند      کسی به حسن و ملاحت به یار ما نرســـد
 
حـــافـــظ
 
پیامک های تبریک میلاد امام زمان (عج)
 
پیامک ها در ادامه مطلب......
 
عباس نعمتی بازدید : 1002 سه شنبه 20 خرداد 1393 زمان : 1:17بعد از ظهر نظرات ()

دهه مهدویت

ايـن مـيلاد و اين ياد بزرگ بايد به ما درس بدهد.احساسات, بسيار خوب اسـت, عواطف, پـشـتوانه ى بسيارى از اعمال نيكوى انسانهاست; ايـمـان و عقيـده ى قلـبـى بـه وجود اين منجى عظيم عالم, شفابخش بـسيارى از بيماريها و دردهاى معنوى و روحى و اجتماعى است; ولى فراتـر از همـه ى ايـنها, ما بايد از اين ياد, از اين خاطره, از اين حادثه ى عظيم, درس بگيريم.

ادامه مطلب...

 

عباس نعمتی بازدید : 870 یکشنبه 18 خرداد 1393 زمان : 4:46بعد از ظهر نظرات ()
امام زمان
 
اين آيه سه بار در قرآن تکرار شده است. «لِيُظْهِرَهُ عَلَى الدِّينِ كُلِّهِ»(توبه/33) ترجمه‌ي آن هم اين است كه اسلام دنيا را خواهدگرفت. وقتي امام به گورباچف نامه نوشت و گفت: شوروي متلاشي مي‌شود. مي‌گفتند: امام از کجا خبر دارد. ديري نگذشت که شوروي متلاشي شد. اگر بنده‌ي خدا از غيب خبر دارد. خدا هم از غيب خبر دارد. قرآن مي‌گويد: اسلام دنيا را خواهدگرفت. در تمام کره زمين حکومت اسلامي تشکيل خواهد شد. «لِيُظْهِرَهُ عَلَى الدِّينِ كُلِّهِ» «وَ لَوْ كَرِهَ الْمُشْرِكُونَ»(توبه/33) گرچه کفار ناراحت بشوند. براي حكومت امام زمان بايد آمادگي داشته باشيم. آمادگي فکري، آمادگي اخلاقي براي ظهور امام زمان لازم است. مسلماً تاجري که کلاهبرداري مي‌کند، منتظر ظهور امام زمان نيست. كساني كه کم کاري، کم فروشي، بدکاري و خيانت مي‌كنند، منتظر امام زمان نيستند. ما اگر واقعاً منتظر هستيم بايد حواسمان را جمع کنيم. يکي از وظايف ما دعاي به امام زمان است. هنوز امام زمان متولد نشده بود.
 
ادامه مطلب........
 
عباس نعمتی بازدید : 1691 جمعه 16 خرداد 1393 زمان : 4:27بعد از ظهر نظرات ()
چهارمین نشانه از نشانههای قطعی ظهور امام زمان (ع) خسف سرزمین بیداست. خسف یعنی شکافته شدن زمین و بدا نام منظقه ای بین مکه و مدینه است. و وقتی سپاه سفیانی به بیدا رسید زمین شکافته می شود و آن ها در زمین فرو می روند.
 
نشانه های قطعی ظهور امام زمان
 
ادامه مطلب.....
 
عباس نعمتی بازدید : 1228 جمعه 08 فروردين 1393 زمان : 10:7قبل از ظهر نظرات ()
بنا به حدیث امام صادق (ع) سومین نشانه از نشانه های قطعی ظهور امام زمان بانگ اسمانی است.
 
یا قائم آل محمد
 
نشانه های بانگ آسمانی را در ادامه مطلب ببینید.........
 
 
عباس نعمتی بازدید : 1151 سه شنبه 13 اسفند 1392 زمان : 10:19قبل از ظهر نظرات ()
امام صادق (ع) فرمود: وقتى كه حضرت قائم (ع) ظهور كند (از مكه) به كوفه مى آيد و در مسجد كوفه (كه ياران سلحشور اطرافش را گرفته اند)
 
شيطان به حضور آن حضرت مى رسد و زانوى (عجز) به زمين مى زند و مى گويد: يا ويله من هذا اليوم :  اى واى از اين روز.....
 
عباس نعمتی بازدید : 1168 جمعه 11 بهمن 1392 زمان : 1:35بعد از ظهر نظرات ()

تعداد صفحات : 2

تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 917
 • کل نظرات : 407
 • افراد آنلاین : 22
 • تعداد اعضا : 127
 • آی پی امروز : 1963
 • آی پی دیروز : 2824
 • بازدید امروز : 3,189
 • باردید دیروز : 5,545
 • گوگل امروز : 151
 • گوگل دیروز : 309
 • بازدید هفته : 12,387
 • بازدید ماه : 88,847
 • بازدید سال : 342,865
 • بازدید کلی : 5,852,069